top of page

Nemáme, zkuste za pár měsíců. Sehnat tepelné čerpadlo, zateplení nebo solární panely je nemožné

Aktualizováno: 25. 2. 2023

Rodinný domek na kraji Ostravy si mladý pár pořídil ještě v době, kdy plánoval dítě. Přestože šlo jen o několik let starou stavbu, měla na první pohled nedostatky, které Snášelovým, do té doby navyklým na život v panelovém domě, překážely. Tím nejzásadnějším bylo topení, mladí manželé se proto před pár měsíci rozhodli pro zásadní investici – tepelné čerpadlo.
 

„Jeho pořízením jsme snížili nutnost dotápění dřevem v kamnech s teplotním výměníkem. Po prvotní instalaci a úpravě nastavení jednotlivých teplot se jedná prakticky o bezúdržbové teplo v domě,“ pochvaluje si Marcela Snášelová. Benefitem pro ni je i možnost ovládat teplo v domě pomocí aplikace v mobilním telefonu.


Hra s dotykovou obrazovkou a fakt, že nemusí několikrát za den přikládat polena do kamen, ale nebyly nejdůležitější motivací mladé rodiny. Zásadní pro pořízení tepelného čerpadla, které rodinu stálo zhruba 300 tisíc korun, byla úspora. Díky programu Nová zelená úsporám se do rodinného rozpočtu už během několika týdnů od instalace vrátilo 70 tisíc korun, bez komplikací se to ale neobešlo. „Byli jsme vybráni dotačním úřadem k prokázání oprávnění čerpání dotací, zda nedošlo k podvodu,“ popisuje Snášelová nepříjemnosti, které postihnou zhruba každého dvacátého žadatele o dotace.


Celý článek si můžete přečíst zde...

Comments


bottom of page