top of page

Tepelné čerpadlo ušetří malému obchodu až 80 tisíc korun ročně na elektřině

Aktualizováno: 25. 2. 2023

Jednou z cest, jak ušetřit na výdajích za provoz, je pořízení alternativního zdroje energie. Vyplatí se všem? A jak je možné snížit pořizovací náklady?
 

Zmenšit náklady na energie nebo vytápění se v této době snaží jak domácnosti, tak také podnikatelé a firmy. Veřejně známý je program Nová zelená úsporám, který je určen především domácnostem, ale rozhodně není jedinou podporou, kterou lze využít.


Podnikatelé aktivně shánějí úspory


Luděk Lošťák ze společnosti Zero living uvádí, že se na ně obrací jak podnikatelé, tak SVJ a různí provozovatelé a mnozí z nich dnes primárně řeší tzv. potenciální soběstačnost a snížení rizika odpojení od plynu. Vedle toho řeší i snížení nákladů na provoz s možností využití dotační podpory z různých programů. Tedy nejde zcela jednoznačně říci, že pohnutky řešení současného stavu jsou otázkou výhodnosti, ale potřeby řešení, podotýká. Také Radek Červín, vedoucí prodeje ve společnosti NIBE, potvrzuje, že se na ně podnikatelé obracejí velmi často. Rostoucí ceny energií pro některé firmy mohou být likvidační. Investice do tepelného čerpadla bývá ve většině případech jedinou cestou, jak provozní náklady ponechat v udržitelné výši, zmiňuje.


Celý článek k dispozici zde...

Comments


bottom of page